4,1Trustpilot· 600+ reviews
Iskunvaimentimet & jousijalat

Iskunvaimentimet & jousijalat

Iskunvaimentimet ja jousijalat etu- ja taka-akselille, erikseen tai täydellisenä sarjana jousijalan laakereilla. Valikoima kattaa muun muassa BMW 1-, 3-, 5- ja 7-sarjan (E90, F20, E60, G11), Mercedeksen C-, E- ja M-sarjan, Audi A2/A3/A6:n, VW Golfin, Opel Insignian, Toyota Corollan ja Land Rover Discoveryn — mukaan lukien elektronisella vaimennuksella (ADS/Flexride) varustetut versiot ja säädettävät sportti-iskunvaimentimet.

Milloin iskunvaimentimet on vaihdettava?

Jos auto keinuu kynnyksen jälkeen, sukeltaa jarrutettaessa voimakkaasti tai rengas kuluu laikukkaasti, vaimennus on lopussa. Myös öljy vaimentimen kotelossa ja levoton suunta sivutuulessa ovat selviä merkkejä. Vaihda iskunvaimentimet aina akselikohtaisesti — vasen ja oikea yhtä aikaa — muuten auto jarruttaa ja ohjautuu vinoon. Vaihda jousijalan purkamisen yhteydessä heti myös jousijalan laakerit ja pölysuojat: ne ovat halpoja ja työn hinta on joka tapauksessa jo mukana. Elektronisella vaimennuksella varustetuissa autoissa kiinnitä huomiota oikeaan pistokeliitäntään ja versioon.

Miksi meiltä: paikallinen varasto, takuu valmistusvirheille ja henkilökohtainen asiakaspalvelu.

Myös kiinnostavia: jouset & madallusjouset, Camber-levyt ja koko alustavalikoima.

2x takakaasupaineiskunvaimennin, sopii malleihin Opel Zafira, Combo, Corsa, Meriva

(0)
€25,69
OE-A6055R-2
Alusta Alusta & vaimennus Iskunvaimentimet & jousijalat Opel/Vauxhall alusta
Tuotekuvaus 2 kaasutäytteisen takaiskunvaimentimen sarja, valmistettu OE-eritelmien ja ISO-laatustandardien mukaisesti. Sopii seuraaviin: Opel Combo (2001-2011) Opel Corsa C (2000-2012) Opel Meriva A (2003-2010) Opel...

2x iskunvaimennin sopii Audi A3, Seat Leon 2012-2020 5Q0413023ER 350389

(0)
€57,07
OE-A6408F-2-VD
Alusta Alusta & vaimennus Audi alusta Iskunvaimentimet & jousijalat Seat alusta Volkswagen alusta Škoda alusta
Tuotekuvaus2 etuiskunvaimentimen sarja, kehitetty OE-spesifikaatioiden ja ISO-laatustandardien mukaisesti mukavan ja vakaan ajokokemuksen takaamiseksi.Sopii seuraaviin: Audi A3, 2012-2020 Seat Leon, 2012-2020 Skoda Octavia, 2012-2020 Volkswagen...

2x Täydellinen iskunvaimennin sopii Daihatsu Charade VIII 1.33 343809 485300D480

(0)
€37,54
OE-A6077R-2-VD
Alusta Alusta & vaimennus Iskunvaimentimet & jousijalat Toyota alusta
Tuotekuvaus 2 kappaleen sarja täydellisiä takaiskunvaimentimia, soveltuu alkuperäisosien korvaamiseen, valmistettu OE-eritelmien mukaisesti. Sopivuus: Daihatsu Charade VIII 1.33 16V 2011-2025 Toyota Yaris (_P9_) 2005-2011 Toyota...

2 kpl takajousituksen iskunvaimennin sopii Opel Vectra Signum 2002-2009 553307

(0)
€26,68
OE-A6100R-2-VD
Alusta Alusta & vaimennus Iskunvaimentimet & jousijalat Opel/Vauxhall alusta
Tuotekuvaus Tämä on ajoneuvosi iskunvaimennin (taka). Sopii seuraaviin: Opel Signum 2003-2008 Opel Vectra 2002-2009 Vauxhall Signum 2003-2008 Tekniset tiedot OEM- / osanumero: 553307 Muut...

2x Kaasuiskunvaimennin eteen, sopii malleihin Smart City, Fortwo, Roadster 332901

(0)
€53,36
OE-A6341R-2
Alusta Alusta & vaimennus Iskunvaimentimet & jousijalat Yleismalliset / muut alusta
Tuotekuvaus Nämä iskunvaimentimet on valmistettu OE-eritelmien ja ISO-laatustandardien mukaisesti miellyttävän ja vakaan ajokokemuksen takaamiseksi. Sopivuus: Smart Cabrio (450), 2000-2004 Smart City-Coupé (450), 1998-2004 Smart...

2 takaisiniskunvaimenninta sopivat Opel Astra 2004-2014 Zafira 436334 349018

(0)
€30,63
OE-A5681R-2-VD
Alusta Alusta & vaimennus Iskunvaimentimet & jousijalat Opel/Vauxhall alusta
Tuotekuvaus Tämä 2 takaiskunvaimentimen sarja on tarkoitettu Opel Astralle ja Opel Zafiralle. Sopivuus: Opel Astra, 2004–2014 Opel Zafira, 2005–2015 Tekniset tiedot OEM- / osanumero:...

2x Iskunvaimentimet sopivat VW Crafter 2006-2016 2E0413023AH 331701

(0)
€74,12
OE-A6340F-2-VD
Alusta Alusta & vaimennus Iskunvaimentimet & jousijalat Mercedes-Benz alusta Volkswagen alusta
TuotekuvausTämä 2 etuiskunvaimentimen sarja on ajoneuvosi jousituksen varaosa.Sopii seuraaviin: VW Crafter 2006-2016 Mercedes-Benz Sprinter 2006-2018 Tekniset tiedot OEM- / osanumero: 9063200833, 331701, 2E0413023AH, 2E0413023AM,...

2x takaiskunvaimennin sopii VW Multivan T5 Transporter Caravelle Bus V 344456

(0)
€29,64
OE-A5673R-2
Alusta Alusta & vaimennus Iskunvaimentimet & jousijalat Volkswagen alusta
Tuotekuvaus Sarja 2 takaiskunvaimenninta VW Transporter-, Multivan-, California- ja Bus-malleihin (T5), valmistettu OE-eritelmien ja ISO-laatustandardien mukaisesti. Sopivuus: VW California (T5) 2007-2019 VW Multivan (T5)...

2x Öljyiskunvaimennin Citroën C4 2009-2025 339806 9811524180

(0)
€73,13
OE-A5796F-2-VD
Alusta Alusta & vaimennus Citroën alusta Iskunvaimentimet & jousijalat Peugeot alusta
Tuotekuvaus Tämä 2 täydellisen etuiskunvaimentimen (jousella) sarja on tarkoitettu alkuperäisen etujousituksen korvaamiseen. Sopii seuraaviin: Citroën C4 2009-2025 Peugeot 5008 2009-2017 Tekniset tiedot OEM- /...

2x iskunvaimennin sopii Mercedes-Benz A-sarja W168 333614

(0)
€60,28
OE-A5739F-2
Alusta Alusta & vaimennus Iskunvaimentimet & jousijalat Mercedes-Benz alusta
Tuotekuvaus 2 etuiskunvaimentimen sarja Mercedes-Benz A-sarjan W168-malliin. Sopivuus: Mercedes-Benz A-sarja W168, 1997-2004 Tekniset tiedot OEM- / osanumero: 333614 Intersto-numerot: 1683200230, 1683200330, 1683200430, 1683200530, 1683200630,...

2x takaisin öljyiskunvaimennin sopii Fiat Panda 2003-13 50703768 High Strength

(0)
€34,58
OE-A5818R-2-VD
Alusta Alusta & vaimennus Fiat alusta Iskunvaimentimet & jousijalat
Tuotekuvaus Tämä 2 takaiskunvaimentimen sarja on suunniteltu Fiat Pandallesi. Sopivuus: Fiat Panda 2003-2013 Tekniset tiedot OEM- / osanumero: 50703768, 348005 (muut viitenumerot: 51857284, 51857281,...

2x takaiskunvaimentimet sopivat malleihin Opel Corsa Tigra 436180 93176932 09201036

(0)
€28,66
OE-A5672R-2-VD
Alusta Alusta & vaimennus Iskunvaimentimet & jousijalat Opel/Vauxhall alusta
TuotekuvausTämä kahden takaiskunvaimentimen sarja on suunniteltu OE-spesifikaatioiden ja ISO-laatustandardien mukaisesti vaimentamaan tehokkaasti korin iskuja ja tärinää.Sopivuus: Opel Corsa 2000-2009 Opel Tigra 2004-2010 Vauxhall Corsa...
Sivu 301/472

Ostoskorisi

×