4,1Trustpilot· 600+ arvostelua
Iskunvaimentimet & jousijalat

Iskunvaimentimet & jousijalat

Iskunvaimentimet ja jousijalat etu- ja taka-akselille, erikseen tai täydellisenä sarjana jousijalan laakereilla. Valikoima kattaa muun muassa BMW 1-, 3-, 5- ja 7-sarjan (E90, F20, E60, G11), Mercedeksen C-, E- ja M-sarjan, Audi A2/A3/A6:n, VW Golfin, Opel Insignian, Toyota Corollan ja Land Rover Discoveryn — mukaan lukien elektronisella vaimennuksella (ADS/Flexride) varustetut versiot ja säädettävät sportti-iskunvaimentimet.

Milloin iskunvaimentimet on vaihdettava?

Jos auto keinuu kynnyksen jälkeen, sukeltaa jarrutettaessa voimakkaasti tai rengas kuluu laikukkaasti, vaimennus on lopussa. Myös öljy vaimentimen kotelossa ja levoton suunta sivutuulessa ovat selviä merkkejä. Vaihda iskunvaimentimet aina akselikohtaisesti — vasen ja oikea yhtä aikaa — muuten auto jarruttaa ja ohjautuu vinoon. Vaihda jousijalan purkamisen yhteydessä heti myös jousijalan laakerit ja pölysuojat: ne ovat halpoja ja työn hinta on joka tapauksessa jo mukana. Elektronisella vaimennuksella varustetuissa autoissa kiinnitä huomiota oikeaan pistokeliitäntään ja versioon.

Miksi meiltä: paikallinen varasto, takuu valmistusvirheille ja henkilökohtainen asiakaspalvelu.

Myös kiinnostavia: jouset & madallusjouset, Camber-levyt ja koko alustavalikoima.

Sähköinen takaluukun kaasujousi sopii Audi Q3 2.0L 2019-2024 83A827851D

(0)
€57,31
TLS-7851D-S
Alusta Alusta & vaimennus Audi alusta Iskunvaimentimet & jousijalat
Tuotekuvaus Sähköinen takaluukun kaasujousi, sopii Audi Q3 2.0L (2019-2024) -malliin. Sopivuus: Audi Q3 L4 2.0L sähköisellä takaluukulla, 2019-2024 Tekniset tiedot OEM- / osanumero: 83A827851D...
Loppuunmyyty

2x jousijalan iskunvaimennin V/O sopii Audi A6 C6 4F S6 4F0616039 4F0616039AA

(0)
€367,62
SB-0616-4F06
Alusta Alusta & vaimennus Audi alusta Iskunvaimentimet & jousijalat
Uusi MaXpeedingRods-iskunvaimennin, OE-laatuinen jälkimarkkinaosa. Paikallisesta varastosta, nopea toimitus ja takuu valmistusvirheiden varalta.Huomio: tarkista aina OE-/osanumero alkuperäisestä osastasi ennen ostoa. ✔ Uusi, OE-laatuinen jälkimarkkinaosa ✔...
Loppuunmyyty

2x Kaasuiskunvaimennin taakse, sopii Audi Q3 Sportback / Seat Tarraco 5Q0513029AS 2018-25

(0)
€42,49
OE-A5794R-2-VD
Alusta Alusta & vaimennus Audi alusta Iskunvaimentimet & jousijalat Seat alusta Volkswagen alusta Škoda alusta
Uusi MaXpeedingRods-iskunvaimennin, jälkimarkkinoiden OE-laatua. Paikallisesta varastosta, nopea toimitus ja takuu valmistusvirheiden varalta.Soveltuvuus Sopii malliin AUDI A3 sedan (8YS, 8YM) 2020-2025 Sopii malliin AUDI A3...

Sähkötoimisen takaluukun kaasujousi vasen sopii Skoda Kamiq NW4 2019-2024

(0)
€56,32
TLS-65882-L
Alusta Alusta & vaimennus Iskunvaimentimet & jousijalat Škoda alusta
Tuotekuvaus Sähkökäyttöinen takaluukun kaasujousi (vasen) Skoda Kamiq -malliin. Sopivuus: Skoda Kamiq NW4 1.0L, takana vasen, 2019/07-2024/12 Skoda Kamiq NW4 1.5L, takana vasen, 2019/07-2024/12 Skoda...
Loppuunmyyty

2x jousijalan iskunvaimennin kaasu, sopii Opel Agila A H00, Suzuki Ignis II, MH 2000-2025

(0)
€37,54
OE-A3310R-2-VD
Alusta Alusta & vaimennus Iskunvaimentimet & jousijalat Opel/Vauxhall alusta Subaru alusta Suzuki-alusta
Uusi MaXpeedingRods-iskunvaimennin, OE-laatuinen jälkimarkkinatuote. Paikallisesta varastosta, nopea toimitus ja takuu valmistusvirheiden varalta.Käyttökohteet Sopii malleihin OPEL AGILA A (H00) 2000-2007 Sopii malleihin SUBARU JUSTY III...
Loppuunmyyty

2x jousijalan iskunvaimennin kaasupaine-elementti sopii Hyundai Getz TB 2002-10 taka

(0)
€40,51
OE-A4369R-2-VD
Alusta Alusta & vaimennus Hyundai alusta Iskunvaimentimet & jousijalat
Uusi MaXpeedingRods-iskunvaimennin, OE-laatuinen jälkimarkkinaosa. Paikallisesta varastosta, nopea toimitus ja takuu valmistusvirheiden varalta.SoveltuvuusSopii HYUNDAI GETZ (TB) 2002–2010OE-/osanumerot553101C200, 343398, 553101C500, 312099, 21659, 19-151793Huom: tarkista aina ennen...
Loppuunmyyty

Jousituksen laakerin korjaussarja sopii malleihin Honda CR-Z, Jazz, City

(0)
€25,69
OTM-AA003F-2
Alusta Alusta & vaimennus Honda alusta Iskunvaimentimet & jousijalat
TuotekuvausMaXpeedingrodsin korkealaatuinen etujousituksen ylätuen korjaussarja, sopii Honda CR-Z-, Jazz- ja City-malleihin.Yhteensopivuus: Honda CR-Z, 2012-2016 Honda City sedan, 2008-2013 Honda Insight, 2009-2014 Honda Jazz II,...

Iskunvaimentimen yläpään laakeri eteen, sopii malleihin Nissan Qashqai 2006-2013, X-Trail 2002-2013

(0)
€39,52
OTM-JD00BF-2
Alusta Alusta & vaimennus Iskunvaimentimet & jousijalat Nissan alusta
TuotekuvausIskunvaimentimen yläpään laakeri (top mount) Nissan Qashqain ja Nissan X-Trailin etuakselistoon.Sopii seuraaviin: Nissan Qashqai 2006-2013 Nissan X-Trail 2002-2013 Tekniset tiedot OEM- / osanumero: 54320-JD00B,...

2 takaisiniskunvaimentimen yläpään laakeria, sopivat BMW 1-sarja F20 F21, 2-sarja F22 F45, 3-sarja F30

(0)
€39,43
OTM-91706R-2
Alusta Alusta & vaimennus BMW alusta Iskunvaimentimet & jousijalat Mini alusta
Tuotekuvaus 2 kpl takajousituksen yläpään laakereita (top mounts) useisiin BMW- ja MINI-malleihin. Sopivuus: BMW 1-sarja, 2011-2019 BMW 2-sarja, 2012-2021 BMW 3-sarja, 2011-2019 BMW 4-sarja,...

Sopii jousituksen laakerille BMW 3-sarja E90 E92 E93 E46 X1 E84 X3 E83

(0)
€31,61
OTM-94616F-2
Alusta Alusta & vaimennus BMW alusta Iskunvaimentimet & jousijalat
Tuotekuvaus Sarja 2 kpl etuakselin iskunvaimentimen yläpään tukilaakereita, valmistettu korkealaatuisista sertifioiduista polymeereistä ja monikerroksisella tiivisteellä. Sopii suoraksi korvaavaksi tuotteeksi alkuperäisosille. Sopivuus: BMW 1-sarja E87...

2x iskunvaimentimen yläpään laakeri vasen+oikea sopii Nissan Qashqai X-Trail, Renault

(0)
€39,52
OTM-90131F-2
Alusta Alusta & vaimennus Iskunvaimentimet & jousijalat Nissan alusta Renault alusta
TuotekuvausSarja 2 etujousijalan ylätukea (iskunvaimentimen yläpään laakeria), vasen ja oikea, valmistettu sertifioiduista korkealaatuisista polymeereistä monikerroksisella tiivistysrakenteella.Sopii seuraaviin: Nissan Qashqai, 2006-2013 Nissan X-Trail, 2007-2014 Renault...
Loppuunmyyty

Takaluukun kaasujousi oikea sopii Volvo XC60 T5/T6 2012-2017 PM9913R

(0)
€62,25
TLS-86706-R
Alusta Alusta & vaimennus Iskunvaimentimet & jousijalat Volvo alusta
Tuotekuvaus Tämä sähkökäyttöinen takaluukun kaasujousi (oikea) mahdollistaa takaluukun automaattisen avaamisen ja tukemisen. Sopii seuraaviin malleihin: Volvo XC60 3.2 Sport Utility, takaluukku oikea sähköisellä avauksella,...
Sivu 121/472

Ostoskorisi

×