4,1Trustpilot· 600+ anmeldelser
Universalturboer & turbokits

Universalturboer & turbokits

Universelle turboer og turbokits til tuning- og projektbiler: fra T25/T28 og T3/T4 (T04E) til GT2871, GT3037/GT3076, GT3582 og store GT45-turboer til 600+ hk. Også komplette kits med udstødningsmanifold, intercooler og olieledninger, for eksempel til BMW E36/E46, Honda D-serie, VW/Audi 1.8T og Nissan Patrol TD42. Billet kompressorhjul, journal- og kuglelejeudgaver, V-band eller 4-bolt-tilslutning.

Hvilken turbo passer til dit effektmål?

Vælg turbo efter motorstørrelse og ønsket effekt, ikke kun efter størrelse. Til 1.5-2.0L motorer op til cirka 350 hk er en T25/GT28 et logisk valg med hurtig respons; en T3/T4 eller GT30 passer til 1.8-3.0L og 300-500 hk; GT35 og GT45 er beregnet til store seks- og ottecylindrede motorer. Vær opmærksom på A/R-værdien: et mindre turbinehus-A/R spooler hurtigere op, et større giver mere topeffekt. Kuglelejeturboer reagerer hurtigere og tåler højere omdrejninger, journal bearings er robuste og økonomiske. Regn altid med understøttende arbejde: brændstofsystem, motorstyring og køling skal vokse med.

Derfor os: lokalt lager, garanti mod fabrikationsfejl og personlig kundeservice.

Se også: turboer efter mærke, intercoolere & blow-off og Turbotilbehør.

 

Universel turbo T3/T4 T04E V-band A/R 0.63 intern wastegate op til 420 hk egnet til Audi VW 1.8T VR6

(0)
€144,28
GGTT3-VL-Z3
Audi turbo Turbo & ladetryk Universalturboer & turbokits Volkswagen turbo
ProduktbeskrivelseUniversel T3/T4 (T04E) hybrid-gadeturbo med T3-indtagsflange, V-band-udstødningsflange og intern wastegate, beregnet til at øge motoreffekten eller erstatte en slidt original turbo. Oliekølet, op til...

Turbo olieforsynings- og returslangesæt til T3 GT30 GT3582 GT3076 GT3037

(0)
€47,43
OFL-GT35
Ford turbo Turbo & ladetryk Universalturboer & turbokits
ProduktbeskrivelseTurbo-olietilførsels-/returslangesæt, egnet til Ford Falcon BA/BF XR6 og FG/FGX med GT30/GT35-turbo.Egnet til: Ford Falcon XR6 BA/BF, FPV F6 Turboladere af typen GT30/GT35 med T3-flange...

Billet turbo GT3582 GT35 anti-surge T3-flange 4-bolt A/R 0.63/0.70 vandkølet op til 600 hk til 4/6-cylindret 2.5L-6.0L

(0)
€316,23
GGT3582-JD-Z3
Cylinderkits Kølesystem Turbo & ladetryk Universalturboer & turbokits
ProduktbeskrivelseVandkølet GT3582 (GT35) billet-turbolader med T3-indtagsflange, 4-bolts udstødningsflange og anti-surge kompressorhus. Universal anvendelse til 4- og 6-cylindrede motorer fra 2,5L til 6,0L, designet til...

Universel T3 T4 T04E turbo 400hk A/R .57 til 4/6-cylindret 2.5L-3.5L

(0)
€122,54
GGT04E57-VL-Z3
Cylinderkits Turbo & ladetryk Universalturboer & turbokits
Produktbeskrivelse Universel turbolader til ydelsesforøgelse på 4- og 6-cylindrede motorer. Egnet til: Universel anvendelse (tilpasning kan være nødvendig for visse køretøjer), egnet til 1,5L...

AN10 oliereturslangesæt til T3 T4 T70 T66 turbo

(0)
€48,99
OFLORL-LC-V2
Turbo & ladetryk Universalturboer & turbokits
ProduktbeskrivelseDette universelle oliesæt med forsynings- og returslange er beregnet til T3/T4, T04E, T3T4, T70 og GT28 turboladere.Specifikationer Længde på oliereturslange: 550mm Indvendig diameter på...

T3/T4 turbo-udstødningsmanifold egnet til BMW E36 E46 M50 M52 1992-1999 venstrestyret

(0)
€123,53
MF-E36-9299
BMW 3-serie turboer BMW turbo Indsugnings- og udstødningssystemer Turbo & ladetryk Udstødningsmanifolder Universalturboer & turbokits
Produktbeskrivelse Denne turbomanifold (T3 T4, topmonteret) er beregnet til BMW's sekscylindrede M50/M52-motorer og er kun egnet til venstrestyrede køretøjer. Passer til: BMW E34, 1990-1992,...

Universal billet turbo kugleleje V-band 770hk A/R 0.72/0.61

(0)
€610,73
GT20354777-SD
Turbo & ladetryk Universalturboer & turbokits
Produktbeskrivelse Universal billet turbolader med dobbelte keramiske kuglelejer, egnet til motorer på 2,0 til 3,5 liter op til 770 hk. Passer til: Motorer på...

Turbo T25 T28 til GT2871 GT25 GT28 GT2860 vand- og oliekølet

(0)
€259,91
GGT2871-NPJD
Kølesystem Turbo & ladetryk Universalturboer & turbokits
ProduktbeskrivelseUniversel T25/T28 billet-turbolader (GT2871-type) til gade- og let banebrug, velegnet til 1,5L-2,0L 4-cylindrede motorer med T25-udstødningsflange.Specifikationer Udstødnings-indtagsflange: Standard T25-flange Udstødnings-udtagsflange: 5-bolte Turbine trim: 76,3...

Billet turbo T3 T04E egnet til Audi VW 1.8T VR6 .63 A/R V-band universel

(0)
€253,97
GGTT3-JD-Z3
Audi turbo Nissan turbo Turbo & ladetryk Universalturboer & turbokits Volkswagen turbo
Produktbeskrivelse Universal billet-turbolader T3 T04E (.63 A/R, V-band), velegnet til 4- eller 6-cylindrede motorer fra 1,5 til 2,5 liter, bl.a. Audi/VW 1.8T og VR6....

Turbo-olietilførsels- og returslangesæt egnet til T3 T04E turbo

(0)
€189,74
BF-GGTT3-Z3_OFLORL-LC-V2
Turbo & ladetryk Universalturboer & turbokits
ProduktbeskrivelseT3 TO4E turbolader (.63 A/R) med olie-retur- og olieforsyningsledningssæt, universelt egnet til motorer fra 1,5 til 2,5 L (4/6 cylindere).Specifikationer Længde på olie-returledning: 550...
Udsolgt

Turbokit T3/T4 hybrid 450 hk egnet til Honda D-serie D15 D15Z1 med manifold, intercooler & blow-off

(0)
€1.551,53
GGTD1516-KIT-N-VL-Z2
Honda turbo Turbo & ladetryk Universalturboer & turbokits
Produktbeskrivelse Komplet T3/T4 hybrid turbosæt til Honda D-serie motorer, op til ca. 450 hk. Inkluderer støbejerns-udstødningsmanifold, aluminium-intercooler med rørkit, wastegate, blow-off ventil, trykregulator, oliereturrør,...
Udsolgt

Sport turbo T25 T28 GT25 GT28 GT2871 GT2860 billet 250-480 hk universel 1.6-2.5L

(0)
€611,72
GGT2860-NSD
Turbo & ladetryk Universalturboer & turbokits
ProduktbeskrivelseUniversel sports- og racingturbolader med billet (CNC-fræset) kompressorhjul til 1,6L til 2,5L motorer, god til en effektforøgelse på op til 250-480 hk. Ny, eftermarked...
Side 1 af 49

Din indkøbskurv

×