4,1Trustpilot· 600+ omdömen
Motor & smörjning

Motor & smörjning

Motorsystem och motordelar: från vevstakar och kolvar till cylinderhuvuden, oljepumpar och packningar. Välj efter märke och motorkod så att du vet att delen passar.

Smidda H-profil vevstakar, set om 4, lämpliga för Ford Sierra, Escort Cosworth YB 2.0 16V Turbo | 128,55 mm, ARP 2000-bultar

(0)
€423,95
CR-FOR-128.55
Ford-vevstakar Motor & smörjning Motorinternt Vevstakar
ProduktbeskrivningDetta H-profil vevstakskit är avsett för Ford YB Cosworth-motorn i Sierra och Escort.Passar till:Ford Cosworth-motor (YB) i Sierra och Escort TurboSpecifikationer Vevstakslängd: 128,55 mm...

Smidda H-profil-vevstakar, set om 4, lämpliga för BMW 2002 Ti / tii Turbo M10 | 135 mm, ARP 2000-bultar

(0)
€423,95
CR-BW-135B-4
BMW-vevstakar Motor & smörjning Motorinternt Vevstakar
Produktbeskrivning Detta set med smidda vevstakar (H-profil) är avsett för prestanda- och racermotorer. Passar till: BMW 2002 Ti / tii, turbo M10-motor BMW 1962–1988,...

Smidda H-profil vevstakar set om 4 stycken lämpliga för Ford Fiesta / Escort CVH 1.6 RS Turbo | 132 mm, ARP 2000-bultar

(0)
€423,95
CR-FOR-132
Ford-vevstakar Motor & smörjning Motorinternt Vevstakar
Produktbeskrivning H-profil vevstakar för tävlingsbruk. Passar till: Ford Fiesta CVH 1.6L RS Specifikationer Antal: 4 stycken per set Bultar: inkluderar original 5/16" bultar, ARP...

Smidda H-profil-vevstakar, set om 6 stycken, lämpliga för BMW M30 B35 (535i E34, 735i E32) | 135 mm, ARP 2000-bultar

(0)
€451,62
CR-BW-135B-6
BMW-vevstakar Motor & smörjning Motorinternt Vevstakar
Produktbeskrivning Smidd 4340 H-profil vevstake (ARP) för BMW M30 B35 Big Six-motor. Passar till: BMW 5-serie E34 535i M30 B35 Big 6 Turbo BMW...

Smidda H-profil vevstakar, set om 5, lämpliga för Audi S2, RS2 2.2 20V Turbo 5-cyl (3B, AAN) | 144 mm, ARP 2000-bultar

(0)
€379,48
CR-V-144A-5
Audi-vevstakar Motor & smörjning Motorinternt Vevstakar
Produktbeskrivning Dessa H-Beam performance-vevstakar (4340) är avsedda för Audi S2/RS2 2.2L 5-cylindrig 20V turbomotor. Passar till: Audi 80 8C, B4 1993-1994, Sedan S2 quattro,...

Kamkedjespännare / kamaxeljusterarsats med kedja lämplig för VW, Audi, Skoda 1.8 / 1.8T 20V | 058109088K

(0)
€68,60
TCK-058109088K-2
Kamaxlar per märke Kamdrift & remmar Kamdriftsdelar Motor & smörjning Motor utvändigt & smörjning
Produktbeskrivning Kedjespännare / kamaxeljusterare-kit med kamkedja och packningssats, lämplig som direkt ersättning för originaldelen (för kamaxlar med 2-polig magnetventilanslutning). Passar till: VW Bora (1J2)...
Slutsåld

Vevstakar H-beam 4 st med ARP 2000-bultar passar till Mitsubishi 4B11 4B11T 2.0 Lancer, Outlander, ASX 149,2 mm

(0)
€479,29
CR-MIT4B11-T-KY
Mitsubishi-vevstakar Motor & smörjning Motorinternt Vevstakar
ProduktbeskrivningSats med 4 smidda vevstakar med H-profil till Mitsubishi 4B11 och 4B11T 2.0 fyrcylindrig DOHC 16v, inklusive original ARP 2000 3/8"-bultar. Tillverkade av titaniserat...
Slutsåld

16x vipparm lämplig för VW Polo, Audi A3, Seat Ibiza, Cordoba & Skoda Fabia, Roomster, Rapid 1.2 1.4 TFSI 1.6 FSI 036109411K

(0)
€60,28
RA-9411K-16
Cylinderhuvuden & ventiler Motor & smörjning Motorinternt Topplock
ProduktbeskrivningSet med 16 vipparmar i metall för 1.2, 1.4 TFSI- och 1.6 FSI-bensinmotorer från Volkswagen, Audi, Seat och Skoda. Direkt ersättning för originalvipparmarna.Passar för:...
Slutsåld

Oljetråg nederdel passande för Mercedes-Benz C-Klass W204, E-Klass W207 W212, CLS W218, GLK & SLK W172 6510102913

(0)
€51,38
OSP-02913
Motor & smörjning Motor utvändigt & smörjning Oljetråg Övriga motordelar
ProduktbeskrivningNedre del av motoroljetråget för motorerna i diverse Mercedes-Benz C-, E-, CLS-, GLK- och SLK-modeller. Plast, svart, direkt utbyte.Passar till: Mercedes-Benz SLK 250 CDI...
Slutsåld

Oljekylare lämplig för BMW 1-serie E81 E87 E88 E82, 3-serie E46 E90 E91 E92 E93, 5-serie E60 E61, X1, X3 & Z4 11427508966

(0)
€40,47
OC-08966
Kylsystem Motor & smörjning Motor utvändigt & smörjning Oljekylare & oljefilterhus Smörjning
ProduktbeskrivningVattenkyld motoroljekylare i aluminium med oljefilterfunktion (oljefilterhus), för diverse BMW 1-, 3- och 5-serie, X1, X3 och Z4-modeller. Direkt OEM-ersättning.Passar till: BMW 1 (E81)...
Slutsåld

8x insugningsventil + 8x avgasventil lämplig för Audi VW Seat Skoda 1.2 1.4 1.6 AUA AXP

(0)
€18,77
VAL-601S-16-V2
Cylinderhuvuden & ventiler In- och utsugssystem Motor & smörjning Motorinternt Topplock
Ny MaXpeedingRods-del, eftermarknad i OE-kvalitet. Från lokalt lager, snabb leverans och med garanti mot tillverkningsfel.AnvändningPassar Audi A1 A2 A3Observera: kontrollera alltid OE-/artikelnumret mot ditt...
Slutsåld

Universell oljekylarsats 10-rads AN10 med filteradapter och slangsats

(0)
€92,36
OC-10ROW-2H-V2
Kylsystem Motor & smörjning Motor utvändigt & smörjning Oljekylare & oljefilterhus Rör och tillbehör Smörjning
ProduktbeskrivningUniversellt oljekylar-kit med 10 rader och AN-10-anslutningar för motor eller transmission, komplett med filteradapter och slangsats. Hjälper till att sänka kylvätske-/oljetemperaturen och förlänger motorns...
Sida 109 av 955

Din varukorg

×